Vajon mi köti össze az embereket? Természetesen az étel! Kortól függetlenül a közös étkezéseken kívül egy finom étel elkészítésében az egész család segédkezhet. Általunk Ön is megtapasztalhatja, hogy a kis kuktáknak a konyhában a helyük és korántsem dől össze a világ, ha odaengedve mozgásteret biztosítunk a gyermekeknek.
A közös főzések hozzájárulnak a családi kötelék megszilárdításához, melynek meghatározó szerepe a gyermek korai életkorban bekövetkező egészséges fejlődésében nyilvánul meg. Még mielőtt azonban a gyermeket a konyhába engedjük, győződjünk meg arról, hogy a hely biztonságos-e a számára. Tartsuk távol a kis szakácsot az éles késektől, forró tűzhelyektől, valamint egyéb veszélyforrásoktól, melyek balesetet, illetve sérülést idézhetnek elő.
Egészséges önbizalom fejlesztése
Az ételkészítés, valamint az asztal megterítése, jelentős mértékben növeli a gyermek önbecsülését, hiszen büszkén állíthatja, hogy sikerült megbirkóznia a feladattal. Magabiztosnak és önállónak érzi magát, miután a család számára elkészített ételt sikerélménynek könyvelheti el. Míg az ételkészítés hétköznapi és gyakran kötelező koloncként nehezedik a felnőttek vállára, addig a gyermek számára mindez óriási diadal, amely mindamellett, hogy kellő önbizalmat ad, egyúttal hálával is eltölti, hiszen a konyhai tevékenységre szülei jóváhagyásával kerülhetett sor.
Egészségesebb étkezési szokások
Az a gyermek, akinek az ételkészítés kellő önbizalmat ad, valamint szülei támogatását is élvezi, kisebb valószínűséggel nyúl gyorséttermi ételek után és inkább valami mást választ, mint édességet. Még a válogatós apróságok is szívesen kísérleteznek a konyhában, és inkább a rendhagyó, egészséges alapanyagokat részesítik előnyben.
Vonják be önök is gyermekeiket a főzés örömeibe és tanítsák meg nekik a tápláló ételek fontosságát, valamint vezessék be őket az egészséges életmód rejtelmeibe! Ismertessék gyermekeikkel, mely vitaminok és ásványi anyagok nélkülözhetetlenek az emberi szervezet számára, valamint tanítsák meg nekik, mi a különbség a félkész termékek és az otthon készült ételek között, illetőleg magyarázzák el nekik, mit értünk mesterséges adalékanyagok és a hozzájuk hasonló fogalmak alatt.
Miközben misem egyszerűbb, mint mogyorókrémet kenni a kenyérre, addig sokkal izgalmasabb a zöldség- és gyümölcshámozás, a tésztadagasztásban való segédkezés és a gyermek aktív részvétele a bonyolultabb, ám annál érdekesebb konyhai műveletekben. Gyermekeikkel közösen alakítsanak ki olyan egészséges táplálkozási szokásokat, melyeket felnőttkorban is követni fognak.
Alapvető ismeretek birtoklása
Ki gondolta volna, hogy sütés-főzés közben a gyermek átismételheti az iskolában tanultakat? Elvégre a hozzávalók lemérését, az adagok átszámítását, valamint némely recept esetében az egységek átváltását a konyhai sütkérezés, valamint főzőcskézés alkalmával nem mulaszthatjuk el. Ebből adódóan a gyermekek felfedezik, hogy létezik brit és amerikai mértékegységrendszer, valamint gyermekkorban megtanulják, hogy a lisztet kilogrammban, a tejet pedig literben mérik.
Mindeközben elsajátítják az olvasott szöveg megértésének módját, hiszen a recept lépésről-lépésre történő követése felettébb fontos a kívánt eredmény eléréséhez. Az olvasási készség fejlődése mellett a gyermekek szókincse egyaránt bővül. Ráadásul szüleikkel együtt megtanulják a habverés, a keverés, a dagasztás különféle technikáit, valamint a párolás, a grillezés és a sütés közötti különbséget. A konyhában gyakorlatilag mindig van valami új felfedezni való!
Családi kapcsolatok megerősítése
Nem véletlenül mondják, hogy a szívhez a gyomron át vezet az út és a konyha a ház lelke. A közös ételkészítés kétségtelenül megerősíti a családi kapcsolatokat. A főzés során a szakácsok közt elengedhetetlen a kommunikáció, a segítségnyújtás és a konyhai eszközök megosztása. A családtagok közösen kóstolják az ételeket, megvitatják, milyen fűszerek hiányoznak még, illetve elég édes vagy netalán nem túl sós-e az étel. A főzés és sütés kiváló alkalom a különféle eszmecserékre akár a konyhán kívül is. Később a gyerekek büszkén elmesélhetik barátaiknak és osztálytársaiknak, hogy otthon mit főztek, illetve mit tanultak a konyhában.
A legjobb játékkonyhák egy helyen
Ha a gyermeket egy saját játékkonyhával ajándékozzuk meg, az olyan mintha kreatív teret biztosítanánk neki az önkifejezéshez, valamint a motorikus és személyes képességeinek fejlesztéséhez. A gyermek egészséges fejlődésére nézve a játékkonyha számos előnnyel jár és minden bizonnyal a gyerekszobában van a helye. Íme, néhány javaslat a legjobb játékkonyhákat illetően, amelyek nemcsak a karácsonyfa alatt varázsolnak mosolyt a legkisebbek arcára.
Smoby elektronikus játékkonyha- Tefal Studio 360° XXL Bubble
A Tefal Studio 360° XXL Bubble elektronikus játékkonyhája a Smobytól minden olyan kívánalomnak megfelel, amit egy minőségi gyermekkonyhával szemben támaszthatunk. A konyhai játékot lenyűgöző effektusok, megannyi készülék és számtalan kiegészítő teszi igazán szórakoztató- és felejthetetlen élménnyé. Az L-alakú konyha akár több oldalról is megközelíthető, így sok gyermek számára biztosít elegendő helyet a játékhoz. Említést érdemel a modern francia dizájn, az első osztályú kivitelezés és a lekerekített élek, amelyek nemcsak külsőleg mutatnak jól, de egyben a biztonságos játékot is szavatolják.
Smoby étterem konyhával Food Corner
Szeretne a gyermekének még több játékélményt biztosítani? A Smoby Food Corner étterem és konyha párosításában egész biztosan nem fog csalódni. Az étterem és a konyha együttesének köszönhetően a játékélmény egy magasabb szintjét elérve lehetővé teszi, hogy gyermekek ne csak a főszakács szerepébe bújhassanak, de kipróbálhassák magukat az étteremtulajdonos, a pincér, de akár a vásárló szerepében is. A játékkonyha velejárói a tartozékok gazdag választéka, valamint a számtalan olyan funkcióval rendelkező készülék, amely hűen utánozza egy valódi étterem és konyha hangjait.